Roztocze przed sezonem 2018

Jesteś tutaj: Turystyka Susiec - Wydarzenia w Gminie Susiec - Roztocze przed sezonem 2018

Roztocze przed sezonem 2018

Roztocze przed sezonem 2018

Wydarzenia w Gminie Susiec

Roztocze w oczekiwaniu na sezon letni 2018.

Wiele osób przyjeżdża na Roztocze, z zamiarem poznania go w ciągu kilku dni. Często, z całymi rodzinami przemieszczają się samochodem od miejscowości do miejscowości, szybko odwiedzając najbardziej popularne miejsca. Nie sposób jednak poznać ten teren z za szyb samochodu. Nie uda się dojrzeć szczegółów, zapachu ani atmosfery jaką niesie zanurzenie się w zieloność łąk, lasów czy złotych pól.

Fauna i flora Roztocza jest bogata. Otaczająca zewsząd przyroda stwarza szanse na zobaczenie oprócz popularnych dotąd saren, jeleni, lisów, zajęcy także rzadkich jak: łoś, dzik czy bóbr. Lasy są też bogactwem roślin i smaków. Wiosną można popróbować czarnych jagód, latem malin i jeżyn, jesienią grzybów, żurawiny, borówek (brusznica) - (przymarznięte wczesną zima są najsmaczniejsze). Najciekawsze jest jednak to, że można usiąść w ciszy i wsłuchać się w plusk wody, szum lasu, głos ptaków, bywa że zwierząt. Można tu zapomnieć o świecie.

Roztocze zaprasza więc Państwa nie na wycieczkę samochodem, ale na spotkanie z naturą. Warto wziąć wygodne buty i rower. Czekają na Was niezapomniane wrażenia. Jedną z najciekawszych pod względem przyrodniczym jest Gmina Susiec. Tu są „Cuda Natury”, które zostały docenione przez turystów w plebiscycie Rzeczpospolitej i miesięcznika National Geographic Traveler kolejno w 2008 i w 2016 r., nadających im tytuł laureata. Warto sprawdzić czy to przypadek, czy są na prawdę.
Coraz popularniejszą formą odpoczynku na Roztoczu jest turystyka aktywna.
Na piesze rajdy zaprasza PTTK Odział Zamość, których wykaz można znaleźć pod adresem http://www.zamosc.pttk.pl/…/wp-co…/uploads/2017/12/kal18.jpg , a na rowerowe wycieczki przewodnik „Rowerem po Roztoczu”, który prowadzi po drogach lub bezdrożach w zależności od wyboru trasy.

Dzięki zaangażowaniu 11 gmin został wznowiony ten, niedostępny już na rynku rowerowy przewodnik. Jest ściągawką, opisującą trasy prowadzące do zakamarków Roztocza. Materiał w drugim wydaniu został wzbogacony o schematy ich przebiegu. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w dokładną mapę z tej samej serii, dotyczącej konkretnej gminy lub kilku gmin.
Drugie wydanie przewodnika „Rowerem po Roztoczu”- 2018 ukaże się już 15 grudnia 2017 r. W jego posiadaniu będą gminy: Zwierzyniec, Adamów, Józefów, Krasnobród, Susiec, Tomaszów lub., Bełżec, Lubycza Królewska, Narol, Horyniec Zdrój i Cieszanów oraz największe ośrodki turystyczne w Suścu, które będą oferowały go w sezonie na miejscu.
Na odległość przewodnik jak i mapy z poszczególnych gmin będą dostępne w sklepie internetowym http://www.wlad.com.pl/ .
W załączeniu zdjęcie okładki nowego przewodnika „Rowerem po Roztoczu” oraz obrazki z mniej znanych miejsc Gminy Susiec.
Zachęcamy do aktywnego spędzeniu krótkiego, a tak ważnego dla zdrowia czasu jakim jest urlop - przecież wypoczynkowym zwany.

Wygenerowano w sekund: 0.04 | 663,481 unikalne wizyty