Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 w Gminie Susiec

Jesteś tutaj: Turystyka Susiec - Wydarzenia w Gminie Susiec - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 w Gminie Susiec

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 w Gminie Susiec

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 w Gminie Susiec

Wydarzenia w Gminie Susiec

14 stycznia 2018 r. w Gminie Susiec, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Od rana harcerze drużyn ze szkół w: Suścu, Majdanie Sopockim i Łosińcu zbierali datki,
jako wolontariusze Sztabu WOŚP założonego w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu.
W 2018 r. zebrane środki zostaną zagospodarowane po hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

 

[FOTOGALERIA] fot. K Łagowski

 

Od godz. 13:00, w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Suścu, rozpoczęły się rozgrywki piłki siatkowej drużyn z: Suśca, Grabowicy, Nadleśnictwa Józefów i dwie z Tomaszowa Lub. Mecze były zacięte, a poziom wyrównany. Często na przemian drużyna przegrała, by za chwilę wygrać. Jest to doskonała impreza służąca promowaniu sportu.

O godz. 18:00 w GOK w Suścu rozpoczęła się część artystyczna poświęcona WOŚP. Jako piersi wystąpili harcerze z Suśca. Następnie część artystyczną, ilustrującą wiersz J. Tuwima „Rzepka” przedstawili rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim Pierwszym. Przedstawienie było doskonałą zabawą, śmiechu nie było końca. Kolejnym punktem programu była bajka „Kopciuszek”, oraz pokaz tańca, przedstawione przez młodzież z Majdanu Sopockiego.

W trakcie trwania uroczystości zakończyły się rozgrywki w piłkę siatkową i na salę weszli zawodnicy reprezentujący poszczególne drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna sportowa z Tomaszowa Lubelskiego, drugie z Suśca, trzecie drużyna Nadleśnictwa Józefów, czwarte druga drużyna z Tomaszowa Lub., piąte drużyna z Grabowicy. Wszyscy dostali dyplomy, okolicznościowe statuetki, a zwycięskie drużyny puchary.

W dalszej części programu wystąpili harcerze z Suśca i młodzież biorąca udział w projekcie pt. „Równać Szanse”. Część muzyczną przedstawili również uczniowie Szkoły Muzycznej CASIO.

Wszystkim artystom: młodszym i dorosłym, wolontariuszom i ich opiekunom serdecznie podziękował Zbigniew Naklicki Wójt Gminy Susiec.

W trakcie uroczystości trwała licytacja na rzecz WOŚP, prowadzona przez Joannę Kowalczuk - Szefa Sztabu WOŚP. Po podliczeniu pieniędzy okazało się, że orkiestra w Gminie Susiec zagrała doskonale, zebrano  6950 zł. Został pobity zeszłoroczny rekord.

Mam wielką przyjemność pracować i żyć w gminie, gdzie każdy poczuwa się do obowiązku niesienia pomocy drugiemu. Dziękuję wszystkim darczyńcom. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam pomoc będzie potrzebna.

Wójt Gminy Susiec
Zbigniew Naklicki

  

Wygenerowano w sekund: 0.05 | 663,496 unikalne wizyty